Thermira levegő-víz hőszivattyú
Megújuló energia otthonának fűtésére
A Thermira levegő-víz hőszivattyú tökéletesen alkalmasak lakásfelújításhoz vagy újonnan épült házakhoz.
Ha hagyományos fűtésrendszerrel, vízradiátorokkal, fancoilokkal vagy padlófűtéssel rendelkezik, most megtakaríthatja számláit és egyúttal védheti a környezetet.
Fedezze fel az Thermira levegő-víz hőszivattyú rendszer által a fenntarthatóság és a kibocsátáscsökkentés terén kínált összes lehetőséget.
Rendszer egyetlen külső egységgel
✓ Alkalmas fűtésre, hűtésre és háztartási melegvíz előállítására
✓ Működik radiátorokkal, fancoilokkal és padlófűtéssel
✓ Wifi vezérlés az applikáción keresztül
Háztartási melegvíz-tartály
✓ Hatékony háztartási melegvíz megoldás
✓ Magas hőmérsékletű vízfertőtlenítő funkciót tartalmaz
✓ Termosztát és biztonsági szelep
Padló vagy mennyezet beépítése
✓ Fűti és hűti a helyiség környezetét
✓ Gyors szobai klimatizálás. Tartalmazza az alvás funkciót
✓ Tartalmazza a távirányítót
Falra szerelés
✓ Fűti és hűti a helyiség környezetét
✓ Gyors szobai klimatizálás. Tartalmazza az alvás funkciót
✓ Tartalmazza a távirányítót
Az aerotermikus rendszer megújuló energiát biztosít, amely lehetővé teszi a fűtést, hűtést és melegvíz-előállítást a körülöttünk lévő levegőben található hőenergia felhasználásával.
A levegő-víz hőszivattyú az egyik legjobb alternatívája a hagyományos kazánoknak, legyenek azok gáz-, dízel- vagy elektromos kazánok.
A Thermira aerotermikus termékcsalád a telepítés első pillanatától kezdve kényelmet és folyamatos megtakarítást garantál Önnek. Számos előnyt kínál Önnek.
Az ELNUR GABARRON Thermira levegő-víz szivattyú a külső levegőből vonja ki a hőt, és kis mennyiségű energiát használ fel, miközben akár 75%-os ingyenes energiát biztosít számunkra.
A Thermira aerotermikus rendszer nem fogyaszt többet, mint a kompresszor, az elektronika és a vízszivattyú működtetéséhez szükséges villamos energia, így a felhasznált energia kWh-jára akár 4 kWh hő jut.
A telepített víz felmelegítéséhez a rendszer a külső levegőből a meglévő hőenergiát elnyeli, és egy teljes körön keresztül vezeti át egy olyan típusú hűtőközeggel, amely nem károsítja az ózonréteget, és optimális teljesítményt nyújt.
A váltó a megtermelt energiát a fűtési vagy háztartási melegvíz-berendezés vízéhez küldi (padlófűtés, alacsony hőmérsékletű radiátorok vagy fancoilok és a hagyományos központi fűtési rendszerekben használt hagyományos radiátorok).
Jelentős megtakarítás érhető el az energiafogyasztásban, ami 75%-os ingyen energiát eredményez.
Az aerotermikus rendszer lehetővé teszi különböző fűtési rendszerek, például vízradiátorok, fancoilok és padlófűtés használatát.
A helyiség légkondicionálására több lehetőség is van, fancoilok vagy padlófűtés használatával.
Az aerotermikus rendszer lehetőséget ad arra, hogy a rendszerhez csatlakoztatott víztartály segítségével az egész ház számára háztartási meleg vizet nyerjen.
Tökéletesen igazodik a szükséges kapacitáshoz. Maximális kényelmet biztosít,miközben takarékoskodik a fogyasztással és meghosszabbítja a termék élettartamát.
A Thermira Monobloc modellek beszereléséhez nincs szükség hűtőgépész műszaki beavatkozására.
A Thermira kiegészíthető az otthonban már telepített egyéb fűtési vagy hűtési rendszerekkel.
Az aerotermikus energia nem szennyező energia, amely alacsonyabb környezeti hatású hűtőközeget használ.
Megújuló energiának minősülő rendszer telepítése, amely javítja az otthon energetikai besorolását.
Az aerotermikus berendezések működés közben nem termelnek CO2-kibocsátást.
Ez a fajta berendezés működés közben nem használ fosszilis tüzelőanyagokat.
Akár -20ºC-os külső hőmérsékleten is biztosítja a fűtést a lakásban, és akár 48ºC-os külső hőmérsékleten is hűvös levegőt biztosít.
A Thermira más megújuló energiaforrásokból, például fotovoltaikus berendezésekből előállított energiával is képes együttműködni.
A Thermira Monobloc modelleket mobileszközökkel is lehet kezelni a saját alkalmazáson keresztül.
Az aerotermikus rendszer telepítése tökéletes lakásfelújítási projektekhez és új építésű házakhoz.
Az inverteres rendszerekkel elérhető megtakarítások kulcsa a kompresszor, amely különböző sebességgel működhet, miközben állandó szobahőmérsékletet tart fenn. Így lehetővé teszi, hogy a hőszivattyú teljesítménye a létesítmény energiaigényéhez igazodjon, anélkül, hogy a kompresszornak a szükségesnél többször kellene elindulnia.
Azáltal, hogy a teljesítményt az otthon hőigényéhez igazítjuk, nemcsak a rendszer tartósságát javítjuk, hanem a felesleges fogyasztást is csökkentjük, és javítjuk a komfortérzetet az egész házban.
A nagy hatékonyságú DC Inverter kompresszorok szerkezete kivételesen nagy teljesítményt és minimális energiaveszteséget tesz lehetővé.
Annak ellenére, hogy a lakásba ugyanannyi energiát juttatnak be, minden fűtési rendszer másképp hasznosítja a termelt hőt.
Míg a hagyományos fűtési rendszerek gyakorlatilag ugyanannyi hasznos hőt termelnek a lakásban, mint amennyi energiát elfogyasztanak, addig az aerotermikus rendszer 4-szer több hasznos hőt termel, mint a hagyományos energiák.
Az aerotermikus rendszerekkel 75%-kal több hasznos hőt nyerünk, mint a hagyományos fűtési rendszerekkel. Így energiát takarítunk meg, és segítünk a környezetvédelemben, mivel ez az energia nem szennyezi a környezetet, és alacsony fogyasztást biztosít.
Azzal, hogy megújuló energiákra támaszkodunk, mint például a levegő-víz hőszivattyúkra, és termékeink használatával ösztönözzük az energiatakarékosságot, teljesítjük a 2030 Fenntarthatósági Célokat.
Mindezt anélkül, hogy figyelmen kívül hagynánk a folyamatos fejlesztést, amely megkülönbözteti gyártási folyamatainkat, valamint a minőség- és környezetirányítási rendszerek (ISO 9001 és 14001 szabványok) iránti régóta fennálló elkötelezettségünket.
✓ Megfizethető és tiszta energia
✓ Ipar, innováció és infrastruktúra
✓ Fenntartható városok és közösségek
✓ Felelős fogyasztás és termelés
A klímaberendezések energiahatékonyságát vagy teljesítményét a SCOP és SEER értékekkel mérik.
A SCOP a „szezonális hatásfok együttható”, és meghatározza az aerotermikus rendszer teljesítményét a fűtés során, így kiszámíthatjuk a készülék hőfogyasztását. Másrészt a SEER a „Szezonális energiahatékonysági együttható”, és az aerotermikus rendszer hűtés közbeni teljesítményét mutatja meg.
Ezeknek a szezonális arányoknak az az előnye, hogy figyelembe veszik az olyan paramétereket , mint a berendezés részleges töltésekkel (100%, 74%, 47% és 21%) történő működése, más szóval a legszabályosabb háztartási körülmények között végzett mérések, és tartalmazzák az aerotermikus rendszer fogyasztását, amikor az készenléti állapotban van vagy a termosztát kikapcsolja, mindig figyelembe véve a kültéri különböző hőmérsékleteket.
Így a szezonális hatékonyságnak köszönhetően megismerhetjük a klímaberendezés hatékonyságát egy teljes hűtési vagy fűtési szezon alatt, valamint annak fogyasztását.
Az aerotermikus rendszerek rendkívül csendes gépekből állnak. A különböző gépek adatlapjai különbséget mutatnak a kibocsátott decibelek mennyiségében, de a piacon kapható hőszivattyúk többsége megfelel a megengedett zajszinteknek.
Nyilvánvaló, hogy nem teljesen csendesek, mivel a külső egység kompresszora és ventilátora normál működésük során elkerülhetetlenül kelt némi zajt (a hangzás rendkívül hasonlít egy légkondicionáló egységéhez).
A külső egységet megfelelően kell elhelyezni, és sem nappal, sem éjszaka nem lesz zavaró, mivel a rezgések elhanyagolhatóak. A külső egységbe helyezett szilentblokkokkal (egyfajta rezgéscsillapító rugó) megakadályozható a zaj.
Számos tényezőt kell figyelembe venni annak eldöntéséhez, hogy mennyi aerotermikus energiára van szükség az egyes otthonokban: az otthon mérete és típusa, elhelyezkedése, a padló/mennyezet magassága, a szigetelés mennyisége, az aerotermikus rendszerrel együttműködő fűtési és légkondicionáló rendszerek, padlófűtés stb. miatt. Ha kétségei vannak, kérjük, lépjen kapcsolatba velünk, és segítünk a számításokban.
Igen, a levegő-víz hőszivattyúk megújuló energiának számítanak, melyek nem szennyezik a környezetet. Így a környezetet nem terheli túlzott kibocsátás, és segít csökkenteni a karbonlábnyomunkat. Megújuló energiaforrásnak számít, mivel minimális energiát használ fel a működéséhez, mivel 3 vagy 4-szer annyi energiát képes biztosítani, mint amennyit elfogyaszt. Ráadásul a kinti levegőben lévő hőenergiát használja fel a lakás fűtésére és klimatizálására különböző fűtési rendszereken keresztül, mint például vízradiátorok, padlófűtés vagy padlóra vagy mennyezetre szerelt fancoil egységek.